ریویوتک
بررسی بازی

بررسی بازی هایپر اسکیپ؛ تازه وارد دنیای بتل رویال

بازی‌های در ژانر بتل رویال در بازار بسیار زیاد هستند و هر کدام مخاطبان گسترده خود را دارند و آخرین آنها هم از سری کال آف دیوتی (وارزون) وارد این بازار شده که البته موفقیتش هم بسیار عالی بوده است. حالا یوبی‌سافت هم هوس کرده وارد این بازار بسیار شلوغ شود و خودی نشان دهد، به همین خاطر بازی هایپر اسکیپ را روانه بازار کرده تا بتواند توانایی‌های خود در جذب گسترده مخاطب را محک بزند. اولین بار در طی رویداد مجازی Ubisoft Forward در تاریخ 12 ژوئیه 2020، بازی Hyper Scape معرفی شد که بازیکنان را به خیابان‌های مجازی Neo Arcadia می‌اندازد تا برای برتری رقابت کنند.

بررسی بازی هایپر اسکیپ / Hyper Scape

برای کاربرانی که آشنا نیستند سبک بتل رویال در یک منطقه شلوغ با بازیکنان بسیار زیاد و اسلحه‌های گوناگون دنبال می‌شود و کاربران باید در این نبرد یکتازی کنند و تنها کسی باشند که زنده مانده تا به عنوان برنده معرفی شوند. بازی هایپر اسکیپ این سبک را در بازی خود کمی متفاوت‌تر از سایر رقبا دنبال می‌کند و سبب شده که گیم پلی آن جذاب‌تر باشد و یک تجربه عالی را نصیب کاربر کند.

بررسی بازی هایپر اسکیپ / Hyper Scape

به طور کلی اما هایپر اسکیپ مشابه با سایر بازهای سبک بتل رویال است اما چه چیزی که آن را با سایرین کمی متفاوت می‌کند، افزایش قدرت شما از طریق هک‌ها است. در این بازی شما به زره و … دسترسی ندارید و بنابراین باید از طریق “هک / Hack” توانایی خود را افزایش دهید و سلامت خود و قدرت دفاعی خویش را بالا ببرید. گفتنی است که 11 هک گوناگون در هایپر اسکیپ فراهم است که از آن جمله باید به مین اندازی، شوک دادن، آهنربا که در هنگام فرار شما، دشمنان را در جای خود میخکوب می‌کند و … اشاره داشته باشیم.

بررسی بازی هایپر اسکیپ / Hyper Scape

در نبرد 99 نفره هایپر اسکیپ شما می‌توانید دو نوع هک را باهم داشته باشید و با ترکیب کردن آن قدرت بیشتری داشته باشید. برای گرفتن هک با بالا پریدن، این هک‌ها را می‌توانید جمع آوری کنید و آنها را ارتقا ببخشید. در مورد سلاح‌های درون بازی هم باید بگوییم که شما توانایی ارتقا آنها را خواهید داشت. سلاح‌هایی که در این بازی بدست خواهید آورد در ابتدای کار ساده خواهند بود و شما باید به مرور آن را ارتقا و قدرت آتش آن را افزایش دهید. این سلاح‌ها در صندقچه‌ها و روی سطوح قرار دارند و شما می‌توانید آنها را بردارید. برای ارتقا سلاح خود می‌توانید سلاح مشابه را نیز پیدا و آن را بردارید تا سلاح فعلی شما قدرتمندتر شود.

بررسی بازی هایپر اسکیپ / Hyper Scape

خوشبخاته گشت و گذار برای بدست آوردن غنایم به دلیل اینکه بازی از تحرک بسیار بالایی برخوردار است، وجود دارد. تمرکز اصلی بازی بر روی حرکات عموی و پرش از ارتفاع است و شما می‌توانید به راحتی از ساختمان‌ها و برج‌های بلندی که در بازی وجود دارد عبور کنید و هدف بعدی خود را در حین عبور برای نابودسازی پیدا نمایید.

وقتی استارت بازی می‌خورد و از طریق نقشه بازیکنان همدیگر را پیدا و به هم نزدیک می‌شوند مهارت شما برای نابودی سایرین بسیار مهم خواهد بود و با توجه به سرعت بالای بازی و تحرک خیلی شدید آن خیلی سریعتر از Call of Duty: Warzone یا Apex Legends شروع و پایان می‌یابد.

بررسی بازی هایپر اسکیپ / Hyper Scape

یکی از تفاوت‌ها و نقطه جذاب بازی هایپر اسکیپ نسبت به رقبا این است که در طی یک بازی تیمی وقتی یک بازیکن کشته می‌شود، کاملا از بین نمی‌رود و به عنوان یک پژواک صدا در بازی حضور خواهد داشت و میدان نبرد را پایش خواهد کرد و می‌تواند برای هم تیمی‌ها خود اطلاعات دشمنان را جمع آوری نماید. همچنین اگر یکی از بازیکنان دشمن کشته شود می‌توانید مجددا از نقطه‌ای به نام ریستور پوینت / Restore Point که بعد از کشته شدن بازیکن دشمنان ایجاد می‌شود، به بازی بازگردید.

این یک روش عالی است که بازیکنان را فعال نگه می‌دارد، برخلاف بازی‌های دیگر در این ژانر که تا زمانی که بازی پایان نپذیرد، بازیکن احیا نمی‌شود.

بررسی بازی هایپر اسکیپ / Hyper Scape

خب شاید شما جزو افرادی باشید که زیاد با کشتن میانه خوبی ندارید، هایپر اسکیپ برای شما راه‌حلی اندیشیده و آنهم برنده شدن بدون کشتن است. بدین صورت که شما تا پایان بازی از قابلیت مخفی شدن استفاده می‌نمایید و در نهایت و در مرحله پایانی یک تاج ظاهر خواهد شد که شما باید آن تاج را به مدت طولانی تر بر سر داشته باشید تا برنده اعلام گردید. نبرد برای داشتن تاج هایپر اسکیپ نیز جذاب خواهد بود، زیرا یک مسابقه موش و گربه وار بین شما و آخرین نفر دشمن به وجود خواهد آورد.

بررسی بازی هایپر اسکیپ / Hyper Scape

یوبی سافت سعی کرده که هایپر اسکیپ نه یک بازی عادی با کاربران معمولی بلکه یک جامعه فعال داشته باشد و به همین خاطر از طریق استریم پخش ویدیو توئیچ / Twitch یک قابلیت را ارائه داده که Hyper Scape Crowncast نام دارد. قابلیت Crowncast از طریق رای گیری از تماشاچیان برخی رویدادهای بازی را فعال می‌کند که بر گیم پلی بازی تاثیر گذار خواهد بود. این بدان معناست که برخی قابلیت‌ها به آن افزوده می‌گردد و برخی نیز محدود می‌شوند. هایپر اسکیپ یک تجربه تعاملی خوب را سعی کرده ارائه دهد، هرچند که شاید برخی رویدادها برای گیمرها چندان جذاب نباشد.

بررسی بازی هایپر اسکیپ / Hyper Scape

شاید ویژگی پرواز و عبور از پشت بام‌ها برای بسیاری از کاربران جذاب باشد اما برخی سلاح‌های درون بازی قدرت آتش بسیار اندک و شاید مسخره‌ای دارند که عملا گیمر نمی‌تواند به درستی توانایی خود را ارائه دهد. همچنین پیدا کردن برخی سلاح‌ها در بازی سخت است؛ به عنوان مثال پیدا کردن یک تفنگ تک تیرانداز یا همان اسنایپ بسیار سخت می‌باشد که برای برخی از گیمرها که در به کارگیری این سلاح توانا هستند، مشکل ایجاد کند و اگر نتوانند این سلاح را پیدا کنند عملا شانسی هم در مسابقه نخواهند داشت.
در سایر نبردهای بتل رویال امکانات و قابلیت‌هایی وجود دارد که شما می‌توانید در صورت نداشتن سلاح هم موفقیت را برای خود رقم بزنید اما اینجا اینگونه نیست و امکانات بازی که هک نام دارند تفاوت چندان محسوسی با یکدیگر ندارند. اگرچه توانایی برای آشکار کردن موقعیت‌های دشمن مفید است، اما به هیچ وجه به اندازه برنامه سلامتی یا نامرئی شدن مفید نیست.

بررسی بازی هایپر اسکیپ / Hyper Scape

گذشته از عدم توازن سلاح‌های موجود، بزرگترین مشکل بازی این است که اسلحه‌های درون بازی به خودی خود رضایت بخش نیستند و آن قدرت آتش و کشندگی که از آن انتظار دارید را تولید نمی‌کنند. گاهی اوقات این نقیصه سبب می‌شود که شما عطای نبرد را به لقایش ببخشید! که این مورد بسیار ناراحت کننده است، مخصوصا اگر سایر بازی‌های نبرد بتل رویال همچون وارزون را بازی کرده باشید.

از لحاظ بصری، محیط‌های علمی تخیلی شهر Hyper Scape دلپذیر هستند اما مشکل اینجاست که این محیط‌ها بسیار به هم شباهت دارند و شاید به شما حس تکراری شدن دست بدهد. همچنین جغرافیای متنوع و اثرات آب و هوایی که مکان‌ها را از هم متمایز می‌کند نیز وجود ندارد و به همین خاطر شاید از دیدن مکان‌های مشابه کلافه شوید و حس ناخوشایند خستگی به شما دست بدهد.

بررسی بازی هایپر اسکیپ / Hyper Scape

همچنین، طراحی‌های عجیب و غریب قهرمانان این بازی، به طرز شگفت آوری ناامید کننده هستند. شما می‌توانید با استفاده از یک نبرد برخی امکانات برای تغییر چهره و آرایش خود را بدست بیاورید ولی مشکل اینجاست که لوازمی که اینجاست آنچنان دگرگونی محسوس و جالبی را در شخصیت شما ایجاد نمی‌کند.

با این حال شاید هایپر اسکیپ برخی مشکلات را داشته باشد که شما را از بازی کردن طولانی آن خسته نماید اما می‌توان امیدوار بود یوبی‌سافت با دریافت بازخوردها در فصول و آپدیت‌های بعدی مشکلات را حل و قابلیت‌های تازه و بهتری را نیز به آن اضافه کند.

جمع بندی

نمی‌توان گفت که بازی هایپر اسکیپ یکی از برترین‌های سبک بتل رویال است اما مطمئنا می‌تواند در آینده جایگاهی را برای خود متصور باشد که با برطرف کردن برخی مشکلات همچون محیط تکراری و سلاح‌های نه چندان قدرتمند به دست می‌آید.

مقالات مرتبط

بررسی بازی Maid of Sker؛ تجربه‌ای نه چندان جدید در ژانر ترسناک

تحریریه ریویوتک

بررسی بازی پادشاهان صلیبی 3؛ جایگزینی شایسته برای پادشاهان صلیبی 2

تحریریه ریویوتک

بررسی نسخه پی سی بازی دث استرندینگ؛ جهان مرموز سم پورتر بریجز

تحریریه ریویوتک

بررسی بازی اساسین کرید والهالا؛ نبردهای خونین وایکینگی در انتظار شماست

تحریریه ریویوتک

بررسی بازی سایبرپانک 2077؛ به یک افسانه تبدیل شوید

تحریریه ریویوتک

بررسی بازی مورتال شل؛ مشابه Souls در مقیاس کوچک

تحریریه ریویوتک
اشتراک در
آگاهی از
guest
0 دیدگاه
بازخورد داخلی
نمایش تمامی دیدگاه‌ها