ریویوتک
بررسی بازی

بررسی بازی Stronghold Warlords؛ جنگ سالاران در خدمت شما هستند

اگر به بازی‌های استراتژیک علاقمند بوده باشید، مطمئنا با عنوان قلعه: جنگ‌های صلیبی آشنایی دارید. بازی‌هایی که در ایران هم بسیار پرطرفدار بودند. حالا استودیو فایرفلای نسخه جدید آن را با عنوان قلعه: جنگ سالاران / Stronghold Warlords عرضه نموده است. اگر سری‌های قبلی را بازی کرده باشید، محیط بازی کاملا برای شما آشناست و خاطرات شما زنده خواهد شد، زیرا زمان زیادی است که فایرفلای نسخه جدیدی را وارد بازار نکرده (از سال 2014) و مطمئنا اکثر گیمرها خیلی از آن فاصله گرفته‌اند. حالا جنگ سالاران که نسخه جدید جنگ‌های صلیبی است شما را به شرق آسیا می‌برد تا در این منطقه قلعه خود را بسازید و فرمانروایی خود را دنبال کنید. درست است که شباهت بسیاری با نسخه‌های قبلی وجود دارد اما مطمئنا دیدن چنگیزخان و سامورایی‌ها جذاب خواهد بود.

بررسی بازی Stronghold Warlords

همانگونه که در بالا بدان اشاره داشتیم، بازی از مناطق سرسبز اروپایی به مناطق جنوب شرق آسیا منتقل شده و حالا شما باید با گروه‌های چینی، مغولی، ویتنامی و ژاپنی که همه دارای واحدهای یکسان، ساختار و تاکتیک مشابه هستند، روبرو شوید. البته انتقال از غرب به شرق کامل نیست و هنوز استایل غربی در بازی دیده می‌شود.

بررسی بازی Stronghold Warlords

در اینجا شما همیشه قادر خواهید بود اقتصاد قلمرو خود را مدیریت کنید؛ از شهروندان خود با دیوارها و دژهای پیچیده محافظت کنید و دشمنان خود را با انواع سلاح‌ها و تاکتیک‌های انحرافی، خرد کنید. Stronghold: Warlords مطمئناً سرگرم کنندگی بالایی را برای طرفداران ژانر استراتژی همزمان موسوم به RTS فراهم می‌کند، اما از چند نقطه ضعف رنج می برد که نشان می‌دهد چرا این بازی هرگز به اندازه دیگر رقبا همچون پادشاهان صلیبی در بین مخاطبان محبوب نبوده است.

بررسی بازی Stronghold Warlords

این بار، این بازی شامل پادشاهی‌های شرق آسیا است. در قسمت تک نفره بازی، شما به عنوان بسیاری از شخصیت‌های تاریخی از جمله تویوتومی هیده‌یوشی / Toyotomi Hideyoshi که یک سامورایی و یکی از سه رهبر متحدکننده‌ی ژاپن در دوران آشوب‌زده‌ی سنگوکو بود، چنگیز خان مغول و … بازی می‌کنید. در طی چند کمپین گوناگون، انواع مختلفی از ماموریت‌ها را پیدا خواهید کرد که با انجام آنها فلسفه به قدرت رسیدن شخصیت‌های مذکور را در خواهید یافت.

بررسی بازی Stronghold Warlords

حتی اگر با بازی و این ژانر آشنا نباشید، اجرای بازی آسان است و یادگیری آن در مدت زمان کوتاهی صورت خواهد پذیرفت. شما با ساختن مزرعه، مراکز تولید و خانه، نیروها و مردم را به سمت خود جلب می‌کنید. از این نیروها می‌توانید در مراکز تولیدی بیشتری بهره بیرید و یا اینکه ارتش خود را با آنها ایجاد نمایید و قلمرو خود را گسترش دهید. با افزایش نیرو و درآمد می‌توانید قلعه و دیوارهای قلعه خود را بالا ببرید و از خود و مردم‌تان در برابر دشمنان محافظت نمایید و آنها را شادمان سازید. اگرچه برعکس آنهم وجود دارد و اگر نتوانید قلمرو خود را به درستی مدیریت کنید، به مشکل بر می‌خورید و با شورش در قلمرو خود مواجه می‌شوید.

بررسی بازی Stronghold Warlords

با این حال، شما هم می‌توانید با ساختن یک ارتش قدرتمند، به سوی دشمنان حمله‌ور شوید و با پیدا کردن یک روزنه در دژ آنها، وارد قلمرو آنها شده و قلعه آنها را تسخیر نمایید. حس خوبی بعد از نابودی دشمن و تسخیر قلمرو آن به شما دست می‌دهد، اگرچه که برعکش هم می‌توانید رخ دهد و این شما باشید که با استراتژی ضعیف قافیه را ببازید و نابود شوید.

بررسی بازی Stronghold Warlords

اما نکته جدیدی که در این بازی وجود دارد و آن را متمایز می‌کند، وجود جنگ سالاران است که اغلب در مکان‌های استراتژیک اطراف هر نقشه قرار دارند. در ابتدا، آنها در بالای یک ارگ محافظت شده خواهند بود. این به شما بستگی دارد که با قدرت خود، آنها را به خویش وفادار نمایید یا با دیپلماسی. از هر روشی که استفاده کنید، پس از وفادار شدن به شما، منابع آنها با شما مشترک خواهد شد، مانند طلا، غذا و سرباز. جنگ سالاران می‌توانند در جنگ به شما کمک کنند.

بررسی بازی Stronghold Warlords

واقعاً نمی‌توان آنها را نادیده گرفت، زیرا هر جنگ سالار تأثیر بسزایی در بازی دارد. به عنوان مثال در نبردها، بسیاری از اهداف مستقیماً به جنگ سالاران مربوط می‌شوند و اگر آنها را نادیده بگیرید، به دشمنانتان اجازاه دادید تا آنها را به خود وفادار کرده و منابع آنها را در جهت ضربه زدن به شما به کار بگیرند.

بررسی بازی Stronghold Warlords

علاوه بر روش ناامید کننده‌ای که در آن از جنگ سالاران استفاده می‌شود، تشخیص آنها با یک نگاه دشوار است، چراکه اغلب آنها در ارتش شما وجود دارند. در بطن ماجرا، اختصاص انواع خاصی از نیروها به کارهای ویژه پیچیده است.

هوش مصنوعی بازی پیچیده نیست و این برای دشمنان و همپیمانان شما یکسان است. بعد از چند ساعت بازی ما به طور دقیق نفهمیدیم که سربازان ما می‌خواهند به چه نیرویی حمله کنند یا اینکه فقط قصد دارند از کنار نیروهای دشمن عبور کنند و به طرف دیگری بروند.

بررسی بازی Stronghold Warlords

با این حال، ترکاندن برجک‌ها با منجنیق‌ها بسیار جذاب است، زیرا سربازان کمانداری که بر روی آنها قرار دارند به هوا پرتاب می‌شوند و این حس خوبی دارد.

جمع بندی

بازی Stronghold Warlords قطعا بازی بدی نیست و سرگم کنندگی خوبی نیز برخوردار است و این بار با اضافه شدن سرداران خاص و قدرتمند که به جنگ سالاران مشهور هستند، جذابیت خود را بیشتر کرده اما آنچنان خاص و ویژه نیست که خیلی هم از آن تعریف کنیم. با این حال، ارزش تجربه کردن دارد.

*این بررسی با کمک وبسایت جهانی Astucejeuxps4 نگارش شده است.

مقالات مرتبط

بررسی بازی سایبرپانک 2077؛ به یک افسانه تبدیل شوید

تحریریه ریویوتک

بررسی بازی هایپر اسکیپ؛ تازه وارد دنیای بتل رویال

تحریریه ریویوتک

بررسی بازی پادشاهان صلیبی 3؛ جایگزینی شایسته برای پادشاهان صلیبی 2

تحریریه ریویوتک

بررسی بازی مورتال شل؛ مشابه Souls در مقیاس کوچک

تحریریه ریویوتک

بررسی نسخه پی سی بازی دث استرندینگ؛ جهان مرموز سم پورتر بریجز

تحریریه ریویوتک

بررسی بازی Maid of Sker؛ تجربه‌ای نه چندان جدید در ژانر ترسناک

تحریریه ریویوتک
اشتراک در
آگاهی از
guest
0 دیدگاه
بازخورد داخلی
نمایش تمامی دیدگاه‌ها